Jmenuji se Kateřina Šulcová a v MŠ Nautis pracuji na pozici speciálního pedagoga.

Vystudovala jsem střední sociální školu a poté jsem pokračovala na Univerzitě Hradec Králové, kde jsem absolvovala magisterský program Speciální pedagogika. Již po prvním ročníku bakalářského studia v roce 2007 jsem přešla na dálkové studium, abych mohla začít pracovat v Nautis (v té době APLA Praha, střední Čechy, o. s.). Pracovala jsem nejprve v odlehčovacím bytě, poté v osobní asistenci a od roku 2010 v Domově se zvláštním režimem, posledních 9 let na pozici ředitelky. Po celou dobu jezdím v létě ještě na odlehčovací pobyty – tábory.

Po tolika letech práce především s dospělými s autismem a chováním náročným na péči jsem se rozhodla, že potřebuji změnu a využila jsem nabídky volného místa ve školce. K dětem jsem měla vždy blízko, baví mě práce s nimi, ve volném čase děti hlídám i doučuji.

Trávení času s lidmi s autismem mě moc baví, užívám si jejich vidění světa. Často si díky nim všímám i věcí, které bych sama přehlédla. Rozšiřují mi tím mé prožitky.

Věřím, že i dětem s autismem budu moci nabídnout nějaké nové obzory, snažím se je naučit novým dovednostem, aby mohly prožít spokojený a kvalitní život.

Back to top