Jsem Monika Škripková a pocházím ze Slovenska, z malého města blízko Tater. Do Prahy jsem se přestěhovala před dvěma lety a práce v MŠ při Nautis je moje první pracovní působiště v ČR. Pedagogické vzdělání jsem získala na Prešovské univerzitě, a to v oboru učitelství všeobecně-vzdělávacích předmětů – dějepis a občanská výchova. Kvalifikaci jsem si později rozšířila o speciální pedagogiku a psychopedii. K autismu jsem se dostala ve Velké Británii, kde jsem působila jako asistentka pedagoga a později dva roky jako učitelka ve třídě pro žáky s autismem. Během tohoto období jsem byla zaškolená v metodikách TEACCH, PECS, MAKATON – což je britská verze zjednodušeného posunkového jazyka a INTENZIVNÍ INTERAKCE. Tyhle metody považuji dodnes za klíčové při edukaci lidí s PAS. Po návratu ze zahraničí jsem 6 let působila na Soukromé ZŠ s MŠ pro děti s autismem v Prešově. Během tohoto období jsem kromě učení vedla individuální terapie, podílela jsem se na vzdělávání dospělých v oblasti autismu a koordinovala mezinárodní projekt v rámci programu Erasmus+ s názvem My work is my future, který byl zaměřený na vytváření společné banky videoscénářů podle metodiky vidomodeling a procesuálních schémat na podporu herních, sebeobslužných, akademických, motorických a pracovních dovedností u lidí s PAS.

Miluju turistiku do hor a lesů a s tím spojené sporty jako běžky, vodáctví, plávání, kolo. V Praze jsem se začala věnovat dřevořezbě, což je naplněním mého dávného snu.

Můj oblíbený citát od oblíbeného autora Douglesa Adamsa vystihuje i můj život: „Možná jsem nedošla tam, kam jsem původně chtěla, ale myslím, že jsem skončila tam, kde jsem potřebovala.“

Back to top