Jmenuji se Hana Drlíčková a pocházím z učitelské rodiny z Velkého Meziříčí na Vysočině. Vystudovala jsem tamní gymnázium a po maturitě se přestěhovala do Olomouce. Po absolvování několika dětských táborů jako vedoucí jsem v roce 2018 poprvé vyrazila na letní pobyt pro lidi s mentálním postižením se Vzduchoplavci, kde jsem dostala na starost holčičku s poruchou autistického spektra. Po tomto setkání jsem se začala věnovat asistenci na plný úvazek. Podala jsem si přihlášku na speciální pedagogiku v Praze a začala pracovat u SPOLU jako osobní asistentka na základní škole u chlapce s autismem, v aktivizačních programech (5 smyslů, Cíl je cesta), individuální službě a ve Sporťáku. Do Prahy mě přivedla souhra okolností, z nichž hlavní podíl náleží NAUTIS.

Proč tuhle práci dělám? Jednoduše: dělá mi to dobře, neboť je to v souladu s mými hodnotami a mám ráda lidi, o které se starám. Snažím se každému, s kým se setkám, předat něco dobrého, ať už je to člověk s mentálním postižením, autismem či se znamínkem za pravým uchem.

Jsem cinefilka, ráda fotím na analog, sbírám gramofonové desky a miluji zvířata (zajišťuji dostatečný přísun krmení a lásky kocourovi Sarkandrovi).

Back to top