Jmenuji se Dita Derková a jsem vedoucí učitelkou v Mateřské škole při NAUTIS. Narodila jsem se v krásné Olomouci, kde jsem žila 33 let. Životními okolnostmi jsem se však v roce 2018 přestěhovala do Lysé nad Labem, kde žiju se svým manželem Tomášem a dcerou Sofií. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Přerově, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Po té jsem pokračovala na Univerzitě Palackého, kde jsem vystudovala Speciální pedagogiku. V průběhu studií jsem se věnovala pracovní asistenci v organizaci SPOLU, osobní asistenci u dětí s PAS na příměstských táborech pořádaných organizací JAN, asistovala jsem chlapci s kvadruparetickou formou DMO, zároveň jsem začala pracovat v Mateřské škole nedaleko Olomouce, ve které jsem nakonec zůstala 10 let.

Kromě pedagogické praxe jsem zpívala v kapele DUBmusic, hostovala jsem v Moravském divadle Olomouc v inscenacích Pokrevní bratři a Maškaráda Terryho Pratchetta. Krásné vzpomínky mám na práci v čajovně Kratochvíli, kde jsem pracovala 4 roky. Od mala se věnuji modernímu tanci a baletu, který je mou největší vášní- miluji vůni divadla a kulis.

Práce s dětmi je mým posláním a radostí. Každé dítě je totiž jedinečné. Baví mě děti poznávat, učit je a zároveň se od nich učit o sobě samé…Mým cílem je, aby se v naší mateřské škole děti cítily dobře a chodily do školky s radostí.

Back to top